Un poliţist continuă buna tradiţie a Argeşului
- Detalii
- Categorie: Opinii
Un poliţist argeşean continuă buna tradiţie a Poliţiei Argeş care a dat de-a lungul timpului oameni capabili care au condus cele mai importante structuri din MAI.
Astfel, Comisarul-şef piteştean Bogdan Berechet va prelua conducerea Poliţiei Capitalei, fiind numit în funcţie prin împuternicire de ministrul de Interne, Marcel Vela, pentru o perioadă de 3 luni.
Piteșteanul l-a înlocuit în funcţie pe Nicu Dragoş. Bogdan Berechet are 41 de ani, este căsătorit și are doi copii.
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - miercuri, 24 iunie 2026
Primarul municipiului Pitești, Cristian Gentea, a participat la ședința de deschidere a lucrărilor din cadrul ultimului lot al proiectului de extindere și reabilitare a rețelelor ...
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - miercuri, 26 iunie 2026
Mioveniul intră din nou în atmosfera de sărbătoare, odată cu debutul Zilelor Orașului Mioveni 2026, un eveniment așteptat cu interes de toți cei care iubesc acest oraș.
Începând ...

